Egy-két éves korban még inkább lapozgatók, fakönyvek, mondókás-verses könyvek valók a baba kezébe, vagyis mikor kinek a kezébe, hol anya, hol a baba lapozza, nézegeti. Nagyon fontos a hangzás, amit olvasunk, annak a ritmusa is. De választhatunk böngészőket is, amiben nincs is szöveg és csak kitalálunk egy-egy történetet a gazdag történésű képekről.
Íme néhány jó választás:
Kerekítő sorozatok
Mondókák, dalocskák színes-kedves képekkel:
Boszi seprűnyélen
Julia Donaldson
Nagy kedvencünk, de inkább a 2 éves kor felé ajánljuk. Eszméletlen jó a szöveg, vicces, jó ritmusú, élvezet olvasni is. Angolul és magyarul is megvan a mamamibolt polcain, igazi kis kincs, kicsik és nagyok is élvezik. (nálam a 6 és a 10 éves is még szívesen meghallgatja)
Pancsolókönyvek
Keress, találj, mesélj
Szabó Lőrinc: Falusi hangverseny
A klasszikus kedvenc, minden gyermek ismeri, minden felnőtt tudja, ha mást nem is, ezt a versikét igen!
Az egyik legnagyobb kedvencünk sajnos már magyarul nem elérhető, pedig volt, de mégis muszáj vagyok berakni, annyira kedves:
Guess how much I love you (magyar címe Találd ki mennyire szeretlek )
Az egyik valaha látott legkedvesebb babakönyv!
Egy bónusz, ha már az angol nyelvűeket is ide engedtük, az anya-gyermek kötődésről eszembe jutván, nem tudom kihagyni: Are you my mother című gyöngyszem, ahogy a kismadár keresi az anyukáját, akit még sohasem látott és nem tudja hogyan néz ki. Inkább már két éves kor körül ideális, azaz két éves kortól felfelé, sokáig. Mi úgy olvastuk ezt évekig, hogy nem fordítottam le nekik, s bár nem tanulunk angolt, nem beszélek hozzájuk angolul, mégis élvezték, és a képeket látva értették a történetét is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése