A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hordozókendő. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hordozókendő. Összes bejegyzés megjelenítése

Újszülöttel karácsonykor

A legszebb ajándék egy kisbaba. Nincs ennél jobb érzés, az ember túlcsordul az érzelmektől, a boldogságtól. Nem is nagyon érdekel a karácsonyi vacsora, a készülődés, a csomagok... Csak szagolgatom, nézegetem a kisbabám, ölelem, hordozom egész álló nap. Éjjel pedig ott szuszog mellettem, sokszor belémbújva. Egy kis angyal.

Mindenki azt kérdezi mit kap az ünnepekre. (7 hetes a legkisebb) Hát engem :), az édesanyja közelségét, melegét, figyelmét. A minap a középső fiam miatt voltam egy iskolai előadáson, és a következő volt a táblára írva:

A szeretet figyelem, a figyelem szeretet.

Nagyon belémhasított. Hogy hányszor van az, hogy jön hozzám, mutatna valamit, mondana, mesélne valami fontosat és én éppen a gondolatok fonalán lovagolva csak annyit mondok, mindjárt... Pedig a figyelem szeretet, hasít belém mióta olvastam nagy betűkkel a táblára írva. Tényleg tudatosítani kell magunkban, mi is a fontos. Mi is a legnagyobb ajándék a gyermekeinknek.

Jó egy kisbaba, hogy ismét átélhetem ezt az őrülten intenzív érzést. A közelség ilyen fokú gyönyörűségét. Leírhatatlan. Most harmadjára még intenzívebb lett, vajon miért? Talán mert nincs már annyi aggodalom, új feladat, már ismerősként üdvözlöm a pelusokat, a fürcsit, a hordozókendő rejtelmeit, a súlynövekedés is hidegen hagy már, nincs bizonytalanság, maximum óvás, féltés, imádat.

De ha anyának jót akarsz tenni és vele együtt a babának, egy szuper hordozókendő, vagy hordozó kenguru (csatos, mei tai akár) igazán nagyszerű lehet. Még jobb ha szerzel hozzá valakit aki segít neki benne. Mert elsőre talán nem is olyan egyszerű, jól jön a támogatás egy olyan valakitől, aki otthonosan mozog a hordozók világában. Bár nem bonyolult, de a mi kultúránkban sajnos már elveszett ennek a tudása, újra kell tanulnunk. Újra kell teremtenünk magunk körül a támogató kört a hordozáshoz.

http://mamamibolt.hu/5-szovott-hordozokendo

Mert kétség nem fér hozzá, hogy a testközelben, igényeire válaszolva nevelkedett babák magabiztosabb felnőttekké válnak, jót teszünk vele nekik, magunknak és a világnak is. Mindemelett praktikus is, hordozó nélkül házvezetőnőt kéne alkalmazzak, erősebb karokat kellene növesztenem és még vagy hármat a jelenlegi kettőhöz :).

A minap édesapám kezébe nyomtam a kicsit, míg én befejeztem a boltban a dolgaimat. Fél órát aludt az ölében és bizony elfáradt a keze saját bevallása szerint. Legközelebb rá is kötök egy hordozót! Kár hogy akkor ott nem jutott eszembe :) Kiváncsi lennék mit szól hozzá! Képet mindenesetre csinálok majd, megígérem!

Addig is jó készülődést, meghitt és összebújós ünnepeket!

Hordozóeszközeink ITT találod



Újra Girasol hordozókendő előrendelés kedvező áron, január 10-ig

A Girasol céggel való együttűködésünk még a boltnyitás előtti időkre nyúlik vissza, amikor a Mamamis exkluzív Girasolokat szőtte nekünk a német cég. 2011 végén még szorosabbra fűztük együttműködésünket, és örömmel jelentjük, hogy mostantól a Mamami Bolt a Girasol kendők magyarországi nagykereskedése is, azaz azon dolgozunk majd, hogy ezek a remek hordozókendők minél több viszonteladón keresztül minél több magyarországi családba eljuthassanak.


Jövő héten adjuk le a következő rendelést és töltjük fel ismét a készletet, így megint lehetőségetek van előrendelni, ezúttal a 2011-es árakon. Mint szinte minden termék, így a Girák ára is emelkedik januártól a magas árfolyamnak és az ÁFA változásnak köszönhetően, de most utoljára még a régi áron lehet előrendelni, csak január 10-éig!

A Girasol teljes kínálata szabad préda, 43-féle színből-mintából választhatod ki a kedvenc hordozókendőd a megfelelő méretben.

A Girasol kendők csúcsminőségű hordozókendők. A német cég megbízásából Guatemalaban kézi szövéssel készülnek.


Kétféle szövésmóddal dolgoznak: a hordozókendőknél hagyományosnak mondható keresztsávoly szövéssel, és az úgynevezett "diamantköper" szövéssel, amitől a kendő anyagában gyémánt alakzatú mintás lesz. Mindkét szövésmód megfelelően rugalmas és egyben tartós, hogy a hordozókendő kényelmes, de erős legyen. A kendőkön középjelölés és elkeskenyedő, úgynevezett csapott végek könnyítik meg a felvételt. 60 fokon moshatók és ha kell, vasalhatók.

Diamantköper szövés

Árak:
ezek az árak kizárólag a 2012. január 10-én éjfélig beérkezett előrendelésekre érvényesek! (Az új árak a legtöbb méret esetében 1000 Ft-tal lesznek magasabbak, kivéve ha addig még sokkal feljebb kúszik az árfolyam. :( )

keresztsávoly szövésűek (mind az, amelyiknél nincs a névhez odaírva, hogy diamantköper)
2,6m 12 900 Ft
3,6m 16 900 Ft
4,2m 19 900 Ft
4,6m 21 900 Ft
5,2m 24 900 Ft
karikás 15 900 Ft

diamantköper szövésűek
2,6m 13 900 Ft
3,6m 17 900 Ft
4,2m 20 900 Ft
4,6m 22 900 Ft
5,2m 25 900 Ft
karikás 16 900 Ft

mysol
http://girasol.de/content.php?page=mysol
28 900 Ft helyett most előrendelve 26 900 Ft

A teljes színválaszték, amelyből választhattok:
http://girasol.de/content.php?page=tragetuecher

Kérjük, hogy az info@mamamibolt.hu címre írjatok:
  • mit rendeltek (design, méret)
  • hogyan szeretnétek átvenni - személyesen a boltban (fizetés bankkártyával vagy készpénzzel), vagy postázzuk (előre utalással 500 Ft, utánvéttel 750 Ft)
  • szállítási és számlázási cím, ha nem személyesen veszitek át
Várjuk a megrendeléseiteket és kérdéseiteket az info@mamamibolt.hu címen!

KENDŐZETLEN TÉNYEK - a hordozókendő használata

Ismeritek azt, amikor valamire nagyon kellene készülnötök, jellemzően egy megmérettetésre, és mindent, de tényleg mindent megcsináltok magatok körül, csak pont azt ne kelljen? A lakás csillog-villog, egy hétre előre megfőztél, az összes rég nem látott rokonodat bejelölted a fészbúkon, a kimosott és összehajtott ruhákat a szekrénybe, a helyükre pakoltad (pedig eddig csak hegyekben álltak), és 3 blogposztot is megírtál együltő helyedben...
Na ilyenkor gyanús egy kicsit, hogy vizsgaidőpontod van. A tárgy szempontjából tökéletesen lényegtelen, hogy ez a vizsga egy OKJ-s kis bénaság, amit a vizsgaközpont saját bevallása szerint a jelentkezők 99,9%-a teljesített első nekifutásra, és különben is, örüljenek, hogy befizettem rá, vagy valami iszonyú komoly felnőttes vizsgáról van szó, mittudomén, anatómia szigorlatról.
Igen, hiába fogadtam meg, hogy én aztán soha többé nem vizsgázom/versenyzem semmiből, mert éveket vesz el az életemből (kissé vizsgadrukkos vagyok), de most muszáj volt, mert van valami előírás, hogy a bótban dolgozóknak bótosnéni vizsga kell. Rémlik, hogy be kell magolnom néhány fontos részletet a parizer lemérésére szolgáló mérlegről, meg angolul el kell tudnom mondani, hogy Uram, Önnek ez a fekete hasítottbőr félcipő a gyapjú pantallóval rendkívül jól áll.
Lényeg, hogy tiszta ideg vagyok, rémálmaimban matrózblúzban állok mezítláb a vizsgabizottság előtt, és nem tudom megkülönböztetni a finom kötöttárut a ... durvától?
No de addig is, amíg remegve megjelenek a vizsgán (naná, hogy pont a Születés Hete rendezvénysorozatunkkal egy időben kerül rá sor!), remélhetőleg ti is remegve várjátok aktuális AKCIÓnkat!

Tavaszi kendő akció a Mamami Boltban: Didymos és Girasol 2000-5000 Ft engedménnyel
(Az akciók nem összevonhatóak, tehát ha neadjisten épp egy másik akciót is meghirdettünk a hordozókkal kapcsolatban, mindkettőt sajnos nem lehet igénybe venni...) 

Kell a hely az új szépségeknek , ezért a következő hordozókendők most 2000-5000 Ft kedvezménnyel vásárolhatók, amíg a készlet tart (nagyjából mindegyikből 1 db van raktáron, úgyhogy aki szeretné, az siessen... ). Mindegyik vadiúj, a Didymosok eredeti dobozukban, a Girák cimkével.

(Ez NEM a bolt teljes kendőkészlete, csak az akciósak, ha más méret, szín érdekel, kérdezz bátran!)

Didymos

Rubinrot indio 5 - 28,900 Ft helyett 24,900 Ft
Smaragd Indio 6 - 30,900 Ft helyett 27,900 Ft
Lilien Rosenquarz 5 - 25,900 Ft helyett 22,900 Ft
Lilien Rosenquarz 6 - 26,900 Ft helyett 23,900 Ft
Indio Natur gyapjas 5 - 22,900 Ft helyett 18,900 Ft
Lilie Lind gyapjas 5 - 26,900 Ft helyett 21,900 Ft
Aare gyapjas 5 - 26,900 Ft helyett 20,900 Ft
Ellipsen fekete-ekrü 6 - 30,900 Ft helyett 25,900 Ft

Girasol


05 színkód - 4.2m - 19,900 Ft helyett 14,900 Ft
05 színkód - 4.6m - 21,900 Ft helyett 16,900 Ft


32 színkód - 3.6m - 16,900 Ft helyett 12,900 Ft
32 színkód - 4.2m - 19,900 Ft helyett 14,900 Ft


37 színkód - 3.6m - 16,900 Ft helyett 12,900 Ft


26 színkód - 3.2m - 14,900 Ft helyett 12,900 Ft
26 színkód - 3.6m - 16,900 Ft helyett 13,900 Ft


25 színkód - 3.2m - 14,900 Ft helyett 12,900 Ft
25 színkód - 3.6m - 16,900 Ft helyett 13,900 Ft


20 színkód - 3.2m - 14,900 Ft helyett 12,900 Ft


06 színkód - 2.6m - 12,900 Ft helyett 9,900 Ft
06 színkód - 3.2m - 14,900 Ft helyett 12,900 Ft
06 színkód - 3.6m - 16,900 Ft helyett 13,900 Ft

Vásárlás személyesen a boltban, vagy szívesen postázzuk postaköltség fejében bárhova az országban.


Ha nincs ötletetek, mit is lehet kezdeni ezekkel a kendőkkel, szívesen segít Zsuzs, aki kitűnő kendő- és egyéb kötési video-ival gazdagította a közt a tyúbon: gyönyörűen és követhetően köt, bájos kislánya pedig eszményi próbababa.


1. Elöl keresztezett kötés (Front cross carry):


2. Elöl zsebes keresztezett kötés (Front wrap cross carry):

3. Batyu 1 (Rucksack carry):

4. Batyu 2. 

5. Biztosított magas háti kötés (Secured high back carry):

6. Háti dupló (Double hammock):


7. BWCC batyupánttal (BWCC with rucksack straps):

8. Egyszerű csípőkötés (Hip carry):

9. Csípőn keresztezett kötés (Hip cross carry):


10. Hurkolt csípőkötés (Hüftschlinge):

11. Megerősített hurkolt csípőkötés (reinforced Hüftschlinge):



Egyébként ez Zsuzsnak szerelem, nem kifejezetten a foglalkozása. Hozzá akkor (is) fordulhattok, ha köhög a harcsa, reumás a mókus... Én mindenesetre megszavazok neki még egy diplomát:)

MIÉRT ÉPPEN ALASZKA? - vendégposzt a babahordozásról

Miért éppen ez a hülye cím? Nem tudom, állandóan piszkál valami, hogy idióta, a tárgyhoz semmiben sem kapcsolódó címeket adjak a bejegyzéseknek...Imádom ezt a sorozatot, annyira nem volt benne senki sem normális, az összes szereplő és történés szürreális és szerethető volt. Azért valami kis "linket" mégiscsak felfedeztem, most jut eszembe. Hiszen a mostani bejegyzést Szamócamama (mamamis nickjén), ill. Renardette (a saját blogja nickjén) alkotta, és hát ő minden, csak nem mindennapos, azt pedig szeressük! Amikor elkezdtem olvasni a blogját, az Írgulyást, hangosan röhögtem. Rögtön meg is fogalmazódott bennem, hogy egyszer még kérek tőle valamit, mint Virág elvtárs Pelikán elvtárstól...
Nem voltam rest tehát kérni, ő pedig elvárásaimnak megfelelően megint nagyot alkotott. Kérdezte, hogy miről írjon, mondtam, hogy mindegy, csak legyen benne hordozás. Ugyanis ő is hordozza a babáját, valahol Alsó-és FelsőBrüsszel között. És szerintem kb. ő az egyetlen, aki egy ilyen kicsit posztszocialista, teljesen irreális életkép alapján úgy gondolta, hogy a Chunei pont megfelelő lesz a céljaira. Na, az el is felejtettem tőle megkérdezni, hogy ilyen cukker kis táskát is adtak hozzá...?
Íme a mű, fogadjátok szeretettel:

"Miért pont chunei?

Amikor elterveztem a gyerekhordozást még pocakosan, jól eldöntöttem, hogy majd lesz EGY tuti kendőm és kész, nem kell ezt bonyolítani, variálni!
És így is lett, mert vettem egy kendőt... aztán gyorsan varrtam két mei-tait is, meg kacsingattam jobbra-balra, mert pici fiam sehogy se vette jó néven a kendőben hátrakötési kísérleteimet és olyan decibelekkel üvöltött a fülembe az SHBC közben amitől Yoda-mesternek is remegni kezdett volna a feje, nemhogy egy kezdő anyának.

Kendőből egyébként Dydimos Indio-m van, ebből is  a jacquard mintás ruby-mandarin, ami a kedvenc szinem és tényleg megpuhult a használattól (pedig féltem, hogy nem fog és attól is féltem, hogy megérzi, hogy félek, de semmi. Nem harapott meg.)
Járt hozzá füzetke, sőt -haladunk a korral DVD-is, a füzet és szamóca plüssmaci segítségével egész jól belejöttem az előrekötésbe, a csípőt a Manó nem szereti, de lehet hogy még kicsi hozzá, a DVD meg mint  többrétegű kreatív fejlesztő eszköz vonult be a háztartásba. Papírborítójával a fiam masszírozta meg a fogcsíráit, maga a DVD pedig a nemében az egyetlen, amely három különböző korú és fajtájú Mackintos laptopba ragadt bele kiszedhetetlenül, sokat fejlődött az angol szakszókincsem, mire MAc-fórumokról kiböngésztem, hogy hogy lehet kiszedni mégis.
Miközben az: "apám főnökétől kölcsönkapott laptopjába beragadt a haverom pornofilmje, estig ki kell szednem, mit csináljak!"  típusú bejegyzések között kotorásztam a helyes megoldásért, eszembe villant, hogy mire asszociálna a helyi fórumozó közönség, ha  beírnám, hogy "beragadt a kendő-kötözős DVD-m"...
De minden poénkodást félretéve nagyon sokat használtam a kendőt az elmúlt hónapokban és tagadhatatlanul a legcsinosabb és sokoldalúbb hordozóeszközöm.

Mamamis segítséggel hátrakötni is megtanultam úgy-ahogy, de bejött a tél, a réteg pulóverek, kabát, a hólé és a latyak, és be kellett látnom, hogy egy 4,20 as kendőt képtelen vagyok úgy levenni, hogy azt közbe párszor ne húzzam végig a földön.

Emellett itt van még a kettes számú helyzet: a gyerek apja. Aki imádja őt cipelni, de az elől zsebest még úgy ahogy kis segítséggel megtanulta, a hátrakötésre viszont határozott NEM-mel válaszolt.
Párom mindennemű kötözős dolgot utál, legszívesebben cipőfűzője se lenne, én meg kezdtem csöndben kétségbeesni, mert a Manó viszont nem babakocsi kompatibilis és így az a patthelyzet állt elő, hogy ha én nem vagyok otthon nem tudnak kimenni a lakásból.

Pár átguglizott éjszaka után fölfedeztem a chunei-t és röpke két hónap gondolkodási idő után meg is rendeltem Koreából.

Figyelem, Koreai etimológia következik!
A chunei őse a podaegi.
A podaegi koreaiul hordozó kendőt/anyagot jelent.
Az őspodaegi egy egyszerű törzsre tekert pokróc volt amely segítségével a hátukra kötötték a koreai anyák a babát mikor dolgozni mentek a földekre.
A  hordozópokróc a földek után bejött a nagyvárosokba is, és itt rohamos fejlődésnek indult, pántokat kapott, szabása lett, még később pedig csatot és tépőzárat is ráapplikáltak és chunei -nek nevezték el.

A chunei ugyanúgy mint elődje a podaegi, a törzs teljes felületére osztja el a gyerek súlyát, de könnyítés képpen, kötéstan helyett, elöl egy tépőzára és egy csatos öv segítségével applikálhatjuk magunkra.
Felvenni végtelenül egyszerű mind előre mind hátra, az ember belebújik,mint egy mellénybe.
Kötözhető alkatrésze nincs neki.
A modern chuneiben van egy biztonsági ülés amit én szeretek használni, ha hátra veszem föl a gyereket.

A chuneinek két vállpántja van, ami talán a fotón is látszik, nem túl vastagok.

Ez kicsit meglepett elsőre, de az az egyszerű oka, hogy a gyerek súlyát nem a vállpántok tartják, ezek arra szolgálnak, hogy az eszköz ne billenjen ki túlzottan hátrafelé.
Ebből következőleg egészen más érzés a chunei vállpántja ami inkább a kulcscsonton támaszkodik és hátrafelé húz, mint a Mei-Taié ami a váll-lapra nehezedik és  inkább lefelé nyom.
Számomra külön pozitívum hogy mivel hipergyorsan föl lehet venni, tulajdonképpen nincs ideje a fiamnak belejönni az üvöltésbe, mire elkezdene szirénázni, már fönn is van és vigyorog.
Lakásban is elég gyakran használom, lépcsőn föl-le, jobb szeretem, ha rám van kötve a Manó és én meg tudok kapaszkodni.

Most azt nem lehet mondani róla, hogy jobb mint a...
Mert egész egyszerűen más.
Szépnek például kifejezetten nem mondanám az enyémet, mert ronda.
Persze ez is ízlés dolga, a koreaiaknak például tetszik.
Az enyém egy "nyári modell" ami azt jelenti, hogy sok része háló szerű anyagból van és azért preferáltam ezt a tiszta pamuttal szemben, mert párom olyan mint egy hőerőmű, a gyerek szintúgy, ezért nálunk egy hordozóeszköz inkább "csak" tartsa a gyereket, ne melegítse.
Élénken emlékszem a közös nyári Dydimos gőzfürdőkre...

Az esztétikára visszatérve érdemes pár pillantást vetni arra a gyönyörű reklámanyagra ami a chunei-el együtt jött, egyenesen Koreából.(lásd a cikk elején)
Én napokig csak ámultam rajta és elképzeltem azt a botrányt  amit ez Budapesten tudna kavarni mint óriásplakát.
-Az még hagyján, hogy enyhén pszihodelikusak azok a margaréták ott a háttérben.
-Hogy a kegyetlen reklámfotós bokából amputálta a házaspárt, még azt is megbocsájtom, habár 5 év fotósképzése hörög bennem.
-De apuka testtartása meg a rúzs az ajkain az csúcs, kész ,nincs ilyen.
Persze van, és Koreában biztos működik, mert szemmel láthatólag veszik a terméket a családok, szóval akkor is lehet valaki jó apa ha rózsaszín virágmintás hordozóban cipeli a kölköt és hosszú órákat tölt a reggel a sminkkel.

Nekem direkte tetszik, hogy a prospektusban a fotók legalább 60% án az apuka cipelte a bébit, az anyuka meg biztatóan mosolygott hozzá!

Chunei-t sok cég gyárt, sokféle modellt, és mivel Koreán kívül nem igazán elterjedt (értsd: egyáltalán nem ) nem volt alkalmam másfajtát kipróbálni mint amit megrendeltem, így nem mondhatom azt, hogy ez-vagy az jobb.

A többi chunei verzióról megkérdeztem tehát Jen-t aki a blogja alapján nagyon csinos és az Ő blogshop-jából rendeltem az enyémet.
Nos tehát Jen szerint az iHosa modellek kevésbé merevítettek, szabottak ezért nagyobb gyerek hordozására alkalmasabbak.
Az iPhyeonhae  gyártmányai pedig struktúráltabbak, így jobban tartják a kisebb babákat.
Ez utóbbi cég csak 2 méretben gyárt chunei-t, a méretezésnél elsősorban a hordozó személy nagyságát kell figyelembe venni. Az "mellény" oldal része húzott/gumis, így van hely a növekvő babának.

Talán egyetlen szituáció van ahol nálunk minden más fölött bevált a chunei, ez pedig a repülőgép.
A reptereken előszeretettel rángatják le az emberről a gyereket mindenféle security check ürügyén,  meg van olyan is, hogy magamtól  levenném, meg fölvenném, meg pelenkázni kell, meg újra fölvenni és persze mindezt tömegben és gyorsan.
Ebben tapasztalataim alapján verhetetlen a chunei,  másodpercek alatt fönt van és senki nem tud rálépni a lelógó száraiban mert nincs neki.

Most itt el lehet képzelni mindenféle szép kodacolor fotót ahogy chuneiben főzök, mosok, autót szerelek, rizst szedek, pelenkázok, vagy éppen részecskegyorsítót építek,  miközben a szegény többség sanyarú arccal babakocsit tol a hóban.

Sajnos nem megy nekem az "önarckép a hátamról " mint fotóműfaj, a  segítségem meg rövidlátó, úgyhogy ha valakit érdekel van egy nagy csomó életlen képem, amin már a fotobizgerélő szoftver se segít.

ps: a helyesírás ellenőrző programom szerint a "blog-shop"helyesen írva "gyalogszán", ha valakinek ennél kreatívabb javaslata van, kérjük jelezze..."

Köszönjük szépen Szamócamama-Renardette-nek a munkát! 
Mi nem vagyunk ilyen bátrak, hogy Chunei-t áruljunk, de szebbnél szebb Didymos és Girasol kendők keresik szebbnél szebb gazdáikat a Mamami Boltban!
Kedvcsinálóként nézzétek meg barátunkat, Petit, a moshatópelusos blog gazdáját két gyönyörű gyerekével: Mirjamot elöl hordzza egy Didymos kék-fehér Indio-val, Benyust meg háton a lenes Didymos Indióval. 
További linkek Didymos és Girasol kendőkről (a mamami fórumos képeket csak regisztrált felhasználók láthatják)
Celesztina Viki a Didymosról itt  és itt ír. A Girasolokról pedig itt, itt és itt.
A Mamamin a Girasolokról itt és itt olvashatsz, a Didymosokról pedig itt, és itt.